Програма

ВХОД СВОБОДЕН / FREE OF CHARGE

ЧАС/ HOURОПЕРА / OPERAБИБЛИОТЕКА / LIBRARYКУЛТУРЕН ЦЕНТЪР / CULTURAL CENTER
11:00Курсът на живота/The course of Life (90 min.)Езерото Фолън/Folcan Lake (100 min.)
12:00Пресконференция за откриването на ХІ издание на Международния филмов фестивал за ново европейско кино „Златната липа – 2024“ в гр. Стара Загора
13:00На ръба/On the Fringe (105 min.)ГрадскГрадски оазис/Urban oasis (11 min.)
Дневникът/The Journal (15 min.)
15:00
17:00Парижки спомени/Revoir Paris (105 min.)Извън сезона/Out of Season (100 min.)
17:30Церемония по откриване на ХІ издание на Международния филмов фестивал за ново европейско кино „Златната липа – 2024“ в гр. Стара Загора
18:30Все още има утре/There’s Still Tomorrow (118 min.)
19:00Филип/Filip (125 min.)Доверие/Trust (120 min.)
21:00Страсти в кухнята/The Taste of Things (135 min.)Красивата Елен /Beautiful Helen (92 min.)Голда Меир/Golda (100 min.)
ЧАС/ HOURОПЕРА / OPERAБИБЛИОТЕКА / LIBRARYКУЛТУРЕН ЦЕНТЪР / CULTURAL CENTER
11:00Аз капитана/Oi Capitano (121 min.)Само ние двамата/Just the Two of Us (105 min.)Курсът на живота/The course of Life (90 min.)
13:00Чист късмет/Coup de Chance (93 min.)Музи с български имена/Bulgarian Muses (54 min.)На ръба/On the Fringe (105 min.)
15:00Светеца гражданин/Citizen Saint (100 min.)Оглушителна тишина/Deafening Silence (53 min.) Любима/Lyubima (27 min.)Жан дю Бари Фаворитката на краля/Jeanne du Barry (110 min.)
17:00Защото обичам лошото време/Because I Love Bad Weather (100 min.)Омъстителката/The Avenger (77 min.)Все още има утре/There’s Still Tomorrow (118 min.)
19:00Зона на интерес/The Zone of Interest (106 min.)Пиер Бонар, художник/Bonnard, Pierre and Marthe (122 min.)Апостол/Apostol (83 min.)
21:00Сухи треви/About Dry Grasses (197 min.)Доверие/Trust (120 min.)Филип/Filip (125 min.)
ЧАС/ HOURОПЕРА / OPERAБИБЛИОТЕКА / LIBRARYКУЛТУРЕН ЦЕНТЪР / CULTURAL CENTER
11:00Алма и Оскър/Alma and Oskar (88 min.)Чист късмет/Coup de Chance (93 min.)Парижки спомени/Revoir Paris (105 min.)
13:00Дворецът/The Palace (110 min.)Йоргос Гунаропулос от Созопол/Giorgos Gounaropoulos from Sozopol (27 min.) Нестинарка/Nestinarka (30 min.)Защото обичам лошото време/Because I Love Bad Weather (100 min.)
15:00Окарина/Okarina (92 min.)Бригита/Brigitta (53 min.)Аз капитана/Oi Capitano (121 min.)
17:00Уроците на Блага/Blaga’s Lessons (113 min.)Последният гларус/The last Seagull (72 min.)Светеца гражданин/Citizen Saint (100 min.)
19:00Добрият шофьор/The Good Driver (97 min.)Господин Блейк на вашите услуги/Well Done! (100 min.)Само ние двамата/Just the Two of Us (105 min.)
21:00Анатомия на едно падане/Anatomy of a Fall (150 min.)Любов. Лъжи. Кръв./Love Lies Bleeding (100 min.)Сухи треви/About Dry Grasses (197 min.)
ЧАС/ HOURОПЕРА / OPERAБИБЛИОТЕКА / LIBRARYКУЛТУРЕН ЦЕНТЪР / CULTURAL CENTER
11:00Изгубена държава/Lost Country (98 min.)Апостол/Apostol (83 min.)Оглушителна тишина/Deafening Silence (53 min.)
Любима/Lyubima (27 min.)
13:00Жан дю Бари Фаворитката на краля/Jeanne du Barry (110 min.)Добрият шофьор/The Good Driver (97 min.)Уроците на Блага/Blaga’s Lessons (113 min.)
15:00Плитката/The Braid (98 min.)Котките нямат корени/Cats have no roots (27 мин.) Фалстарт/False Start (10 min.) Червен Адмирал/Red Admiral (22 min.)Алма и Оскър/Alma and Oskar (88 min.)
17:00Стиснати юмруци/Clenched Fists (86 min.)Мълчание с достойнство/Silence with dignity (60 min.)Окарина/Okarina (92 min.)
19:00Чума/Plague (102 min.)Господин Блейк на вашите услуги/Well Done! (100 min.)Дворецът/The Palace (110 min.)
21:00Престъплението е мое/The crime is mine (102 min.)Шошана/Shoshana (120 min.)Анатомия на едно падане?Anatomy of a Fall (150 min.)
ЧАС/ HOURОПЕРА / OPERAБИБЛИОТЕКА / LIBRARYКУЛТУРЕН ЦЕНТЪР / CULTURAL CENTER
11:00Извън сезона/Out of Season (100 min.)Шошана/Shoshana (120 min.)Красивата Елен/Beautiful Helen (92 min.)
13:00Роза/Rose (106 min.)Изгубена държава/Lost Country (98 min.)Последният Гларус/The last Seagull (72 min.)
15:00Стиснати юмруци/Clenched Fists (86 min.)Чума/Plague (102 min.)
17:00Плитката/The Braid (98 min.)Голда Меир/Golda (100 min.)
18:00Церемония по награждаване на ХІ издание на Международния филмов фестивал за ново европейско кино „Златната липа – 2024“ в гр. Стара Загора прожекция на наградения филм
19:00Зона на интерес/The Zone of Interest (106 min.)Любов. Лъжи. Кръв./Love Lies Bleeding (100 min.)
21:00Пиер Бонар, художник/Bonnard, Pierre and Marthe (122 min.)Езерото Фолкън/Folcan Lake (100 min.)Страсти в кухнята/The Taste of Things (135 min.)

ЧАС/ HOURСъбитие Локация
12:00Пресконференция за откриването на ХІ издание на Международния филмов фестивал за ново европейско кино „Златната липа – 2024“ в гр. Стара ЗагораДържавна опера – Стара Загора, бул. „Митрополит Методий Кусев“ № 30
13:30Начало на Анимационна работилницахотел „Верея“, гр. Стара Загора, ул. „Захари Княжески“ № 52
15:00Церемония по откриване на ХІ издание на Международния филмов фестивал за ново европейско кино „Златната липа – 2024“ в гр. Стара ЗагораДържавна опера – Стара Загора, бул. „Митрополит Методий Кусев“ № 30
ЧАС/ HOURСъбитие Локация
11:00Пресконференция на специалния гост на ХІ издание на Международния филмов фестивал за ново европейско кино „Златната липа – 2024“ в гр. Стара ЗагораДържавна опера – Стара Загора, бул. „Митрополит Методий Кусев“ № 30
12:00Засаждане на липа в „Алеята на липите“ в гр. Стара ЗагораДържавна опера – Стара Загора, бул. „Митрополит Методий Кусев“ № 30
15:00Откриване на изложба на Калин СърменовДържавна опера – Стара Загора, бул. „Митрополит Методий Кусев“ № 30
ЧАС/ HOURСъбитие Локация
17:00Представяне на книгата „Хора с прякори“ на професор Божидар МановРегионален исторически музей Стара Загора, бул. „Руски“ № 42
ЧАС/ HOURСъбитие Локация
12:00Пресконференция за обявяване на наградите на ХІ издание на Международния филмов фестивал за ново европейско кино „Златната липа – 2024“ в гр. Стара ЗагораДържавна опера – Стара Загора, бул. „Митрополит Методий Кусев“ № 30
18:00Церемония по награждаване на ХІ издание на Международния филмов фестивал за ново европейско кино „Златната липа – 2024“ в гр. Стара Загора прожекция на наградения филмДържавна опера – Стара Загора, бул. „Митрополит Методий Кусев“ № 30