СЪПЪТСТВАЩАПРОГРАМА / ACCOMPANYING EVENTS

ПРОГРАМА / PROGRAMME

28 МАЙ / MAY 28

ЧАС/ HOUR ОПЕРА / OPERA БИБЛИОТЕКА / LIBRARY КУЛТУРЕН ЦЕНТЪР / CULTURAL CENTER
11:00 В свободен стил до Черна гора / Freestyle to Montenegro 2021, Албания / Albania, 72’ Създатели на сънища /
Dreambuilders 2020, Дания / Denmark, 81′
13:00 Смотанячки / Lameos2021, Латвия / Latvia, 101′ 70 / 30 2021, Дания / Denmark, 98′
15:00 Два лъва към Венеция / Two Lions to Venice 2021, Албания / Albania, 95′ Моето магаре, моята любов и аз / My Donkey, My Lover and I 2020, Франция / France, 95′
17:00 Доколкото знам / As Far As I Know 2020, Унгария-Румъния / Hungary-Romania, 123′ Никога не плача / I Never Cry 2020, Полша / Poland, 98′
19:00 Алкарас / Alcarras 2022, Испания / Spain, Италия / Italy, 120′ Огромна / Enormous 2020, Франция / France, 101′ Събитието / Happening 2021, Франция / France, 100′
21:00 Паралелни майки/ Parallel Mothers 2021, Испания / Spain, 123′ Денят, когато умряхме / The Day We Died 2020, Дания / Denmark, 106′ Плът и кръв / Wildland 2020, Дания / Denmark, 90′

29 МАЙ / MAY 29

ЧАС/ HOUR ОПЕРА / OPERA БИБЛИОТЕКА / LIBRARY КУЛТУРЕН ЦЕНТЪР / CULTURAL CENTER
11:00 Токсикома / Toxikoma 2021, Унгария / Hungary, 124’ Създатели на сънища /
Dreambuilders 2020, Дания / Denmark, 81′
Войникът / The Soldier 2021, Дания / Denmark, 58′
13:00 Паралелни майки / Parralel Mothers 2021, Испания / Spain, 123’ Вибрации на душевността / Vibrations from the Soul 2022, България / Bulgaria, 54′ Огромна / Enormous 2020, Франция / France, 101′
14:00 Лека нощ, Лили / Goodnight, Lili 2021, България / Bulgaria, 24′
15:00 Синьо цвете / A Blue Flower 2021, Хърватия-Сърбия / Croatia-Serbia, 85’ Балада за Галилей / Ballade for Galilei 2020, България / Bulgaria, 27′ Денят, когато умряхме / The Day We Died 2020, Дания / Denmark, 106′
16:00 Тихо наследство / Silent Legacy 2021, България / Bulgaria, 61′
17:00 Януари / January 2021, България / Bulgaria, 110’ Живот от живота / Life from Life 2021, България / Bulgaria, 81′ Уроци по персийски 2020, Беларус-Германия-Русия / Belarus-Germany-Russia, 127′
19:00 Имало една война / Once There Was a War 2019, България / Bulgaria, 119’ За кои неща си струва да се плаче / Things Worth Weeping For 2021, Унгария / Hungary, 83′ Паралелни майки / Parralel Mothers 2021, Испания / Spain, 123′
21:00 Изгубени илюзии / Lost Illusions 2021, Франция / France, 149’ Моето магаре, моят любовник и аз / My Donkey, My Lover and I 2020, Франция / France, 95′ Два лъва към Венеция / Two Lions to Venice 2021, Албания / Albania, 95′

30 МАЙ / MAY 30

ЧАС/ HOUR ОПЕРА / OPERA БИБЛИОТЕКА / LIBRARY КУЛТУРЕН ЦЕНТЪР / CULTURAL CENTER
11:00 Вкусът на глада /A Taste of Hunger 2021, Дания / Denmark, 104’ Войникът / The Soldier 2021, Дания / Denmark, 58′ За кои неща си струва да се плаче / Things Worth Weeping For 2021, Унгария / Hungary, 83′
13:00 Голата истина за група Жигули / The Naked Truth about Zhiguli Band 2021, България / Bulgaria, 110’ Януари / January 2021, България / Bulgaria, 110′ Живот от живота / Life from Life 2021, България / Bulgaria, 81′
15:00 Франц Кламър: Снежна надпревара / Klammer: Chasing the Line 2021, Австрия, 100 минути / Austria, 100 minutes Гео Милев в лабиринта на времето / Geo Milev in the Labyrinth of Time 2021, България / Bulgaria, 80′ Вибрации на душевността / Vibrations from the Soul 2022, България / Bulgaria, 54′
16:00 Тюл & Агония / Tulle & Agony 2022, Turkey, 2×18′
17:00 Йожени Гранде / Eugenie Grandet 2021, Франция / France, 102′ Второто освобождение / Occupation or Liberation 2021, България / Bulgaria, 60′ Балада за Галилей / Ballade for Galilei 2020, България / Bulgaria, 27′
18:00 Тихо наследство / Silent Legacy 2021, България / Bulgaria, 61′
19:00 Три етажа / Three Floors 2021, Италия / Italy, 119’ Дивият Изток / Wild East 2021, Латвия / Latvia, 95′ Йожени Гранде / Eugenie Grandet 2021, Франция / France, 102′
21:00 Уроци по персийски 2020, Беларус-Германия-Русия / Belarus-Germany-Russia, 127’ Събитието / Happening 2021, Франция / France, 100′ Доколкото знам / As Far As I Know 2020, Унгария-Румъния / Hungary-Romania, 123′

31 МАЙ / MAY 31

ЧАС/ HOUR ОПЕРА / OPERA БИБЛИОТЕКА / LIBRARY КУЛТУРЕН ЦЕНТЪР / CULTURAL CENTER
11:00 Клубът на безработните / The Unemployment Club 2021, Испания / Spain, 83’ 70 / 30 2021, Дания / Denmark, 98′ Дивият Изток / Wild East 2021, Латвия / Latvia, 95′
13:00 Влюбеният Айфел / Eiffel 2021, Франция-Германия / France-Germany, 108’ 2021, Испания / Spain, 83’ Вкусът на глада 2021, Дания / Denmark, 104′ Гео Милев в лабиринта на времето / Geo Milev in the labyrinth of Time 2021, България / Bulgaria, 80′
15:00 Островът на Бергман / Bergman Island 2021, Франция-Германия-Белгия-Швеция / France-Germany-Belgium-Sweden, 112’ Стражарите на нашата съвест 2022, България / Bulgaria, 61′ Второто освобождение / Occupation or Liberation 2021, България / Bulgaria, 60′
16:00 Тюл & Агония / Tulle & Agony 2022, Turkey, 2×18′ Лека нощ, Лили / Goodnight, Lili 2021, България / Bulgaria, 24′
17:00 Жените наистина плачат / Women Do Cry 2021, България / Bulgaria, 107’ Жири / Zhiri 2021, България / Bulgaria, 76′
19:00 Събитието / Happening 2021, Франция / France, 100’ Плът и кръв / Wildland 2020, Дания / Denmark, 90′ 19:30 Три етажа / Three Floors 2021, Италия / Italy, 119′
21:00 Алкарас / Alcarras 2022, Испания / Spain, Италия / Italy, 120′ Никога не плача / I Never Cry 2020, Полша / Poland, 98′ 21:30 Островът на Бергман / Bergman Island 2021, Франция-Германия-Белгия-Швеция / France-Germany-Belgium-Sweden, 112′

1 ЮНИ / JUNE 1

ЧАС/ HOUR ОПЕРА / OPERA БИБЛИОТЕКА / LIBRARY КУЛТУРЕН ЦЕНТЪР / CULTURAL CENTER
11:00 Никога не плача / I Never Cry 2020, Полша / Poland, 98′ Синьо цвете / A Blue Flower 2021, Хърватия-Сърбия / Croatia-Serbia, 85’ Създатели на сънища /
Dreambuilders 2020, Дания / Denmark, 81′
13:00 Уроци по персийски 2020, Беларус-Германия-Русия / Belarus-Germany-Russia, 127′ Жените наистина плачат / Women Do Cry 2021, България / Bulgaria, 107′ Смотанячки / Lameos 2021, Латвия / Latvia, 101′
15:00 Йожени Гранде / Eugenie Grandet 2021, Франция / France, 102′ Жири / Zhiri 2021, България / Bulgaria, 76′
17:00 Островът на Бергман / Bergman Island 2021, Франция-Германия-Белгия-Швеция / France-Germany-Belgium-Sweden, 112′ Стражарите на нашата съвест 2022, България / Bulgaria, 61′
18:00 Прожекция на наградения филм Тюл & Агония / Tulle & Agony 2022, Turkey, 2×18′
19:00 Изгубени илюзии / Lost Illusions 2021, Франция / France, 149′ Алкарас / Alcarras 2022, Испания / Spain, Италия / Italy, 120′
21:00 Влюбеният Айфел / Eiffel 2021, Франция-Германия / France-Germany, 108’ 21:30 Три етажа / Three Floors 2021, Италия / Italy, 119′ Имало една война / Once There Was a War 2019, България / Bulgaria, 119′

СЪПЪТСТВАЩА ПРОГРАМА / ACCOMPANYING EVENTS

28 МАЙ / MAY 28

ЧАС / HOUR СЪБИТИЕ / EVENT МЯСТО / PLACE
12:00 Пресконференция откриване
Opening Press Conference
ОПЕРА / OPERA
17:00 Церемония по откриване и прожекция на Акарас
Official Opening Ceremony and screening of Alcarras
ОПЕРА / OPERA

29 МАЙ / MAY 29

ЧАС / HOUR СЪБИТИЕ / EVENT МЯСТО / PLACE
11:00 Пресконференция на специалния гост
Press Conference with Georgi Mamalev
ОПЕРА / OPERA
12:00 Алея на липите
Alley of Linden Trees
ОПЕРА / OPERA

30 МАЙ / MAY 30

ЧАС / HOUR СЪБИТИЕ / EVENT МЯСТО / PLACE
17:00 Представяне на книга „Актьорски откровения“
Presentation of the book „Actor’s Revelations“
ИСТОРИЧЕСКИ МУЗЕЙ / MUSEUM OF HISTORY

1 ЮНИ / JUNE 1

ЧАС / HOUR СЪБИТИЕ / EVENT МЯСТО / PLACE
12:00 Пресконференция за обявяване на наградени филми
Press Conference. Award Winning Films Announced + Screening of Award-winning Film
ОПЕРА / OPERA
18:00 ЦЕРЕМОНИЯ ПО НАГРАЖДАВАНЕ И ПРОЖЕКЦИЯ НА НАГРАДЕНИЯ ФИЛМ / AWARD CEREMONY AND SCREENING OF THE AWARD-WINNING FILM ОПЕРА / OPERA

*Организаторите си запазват правото да правят промени по програмата.