СЪПЪТСТВАЩА ПРОГРАМА / ACCOMPANYING EVENTS

ПРОГРАМА / PROGRAMME

3 ЮНИ / JUNE 3

ФИЛМ / FILM МЯСТО / PLACE
ОПЕРА / OPERA БИБЛИОТЕКА / LIBRARY
ВИТЕЛО КОПАЕ ДУПКА / VITELLO DIGS A HOLE
2014, Denmark / Дания, 7 min. / мин.
ЛИЛИ / LILI
2015, Denmark / Дания, 28 min. / мин.
РИТА И КРОКОДИЛЪТ / RITA AND CROCODILE
2015, Denmark / Дания, 30 min.
У ДОМА/hOME SWEET HOME
2016, Denmark / Дания, 26 min.
11:00
ХУДОЖНИКЪТ, КОЙТО ПАДА / MAN FALLING
2015, Дания / Denmark, 107 мин. / min.
13:00
БЪДИ ВЕРЕН / BE LOYAL
2015, Maкедония / Macedonia, 86 мин. / min.
15:00
ОБЕДИНЕНИ ЩАТИ НА ЛЮБОВТА / UNITED STATES OF LOVE
2016, Полша / Poland, Швеция / Sweden, 104 мин. / min.
17:00
ЦЕРЕМОНИЯ ПО ОТКРИВАНЕ И ПРОЖЕКЦИЯ НА ФИЛМА „12 А
OFFICIAL OPENING CEREMONY AND SCREENING OF „12 А“
17:30
РОСИТА / ROSITA
2015, Дания / Denmark, 92 мин. / min.
19:00
КЛЮЧ, КЪЩА, ОГЛЕДАЛО / KEY, HOUSE, MIRROR
2015, Дания / Denmark, 95 мин. / min.
21:00
ЧИСТО СЪРЦЕ / KILLS ON WHEELS
2016, Унгария/hungary, 105 мин. / min.
21:00

4 ЮНИ / JUNE 4

ФИЛМ / FILM МЯСТО / PLACE
ОПЕРА / OPERA БИБЛИОТЕКА / LIBRARY
ИКБАЛ И ТАЙНАТА РЕЦЕПТА / IQBAL FAROOQ AND THE SECRET RECIPE
2015, Дания / Denmark, 90 мин. / min.
11:00
НЕБИВАЛИЦИТЕ НА ПРАДЯДО МИ / GREAT GRANDAD’S TALL TALES
2016, Дания / Denmark, 76 мин. / min.
11:00
ОТВЪД СЪНЯ / BEYOND SLEEP
2016, Холандия / The Netherlands, 108 мин. / min.
13:00
ПУСТИНЯЦИ / VILLAGE PEOPLE
2016, България / Bulgaria, 66 мин. / min.
13:00
ШПИОНИНЪТ И ПОЕТЪТ / THE SPY AND THE POET
2016, Естония / Estonia, 95 мин. / min.
15:00
ОБЕДИНЕНИ ЩАТИ НА ЛЮБОВТА / UNITED STATES OF LOVE
2016, Полша / Poland, Швеция / Sweden, 104 мин. / min.
15:00
ЖИВОТЪТ НА АНА / ANNA’S LIFE
2016, Грузия / Georgia, 108 мин. / min.
17:00
ПРИЗВАНИЕ АКТРИСА / VOCATION ACTRESS
2016, България / Bulgaria, 54 min. / min.
17:00
ДНЕВНИКЪТ НА МАШИНИСТА/trAIN DRIVER’S DIARY
2016, Сърбия / Serbia, 85 мин. / min.
19:00
ЛЕДОРАЗБИВАЧЪТ / ТHE ICEBREAKER
2016, Русия / Russia, 120 мин. / min.
19:00
ТОНИ ЕРДМАН / TONI ERDMANN
2016, Германия / Germany, Австрия / Austria, Швейцария / Switzerland, Румъния / Romania, 162 мин. / min.
21:00
ТЕ ВСИЧКИ СА МЪРТВИ / THEY ARE ALL DEAD
2014, Испания / Spain, 88 мин. / min.
21:00

5 ЮНИ / JUNE 5

ФИЛМ / FILM МЯСТО / PLACE
ОПЕРА / OPERA БИБЛИОТЕКА / LIBRARY
БУБОЛЕЧКИ / BUGS
2016, Дания / Denmark, 73 мин. / min.
11:00
ВИЛАДС НА УЧИЛИЩЕ / GOING TO SCHOOL
2015, Дания / Denmark, 76 мин. / min.
11:00
КОЛЕКТОР / COLLECTOR
2016, Русия / Russia, 75 мин. / min.
13:00
БОРГ МОГЕНСЕН: ТВОРЕНИЯ ЗА ЦЯЛ ЖИВОТ DESIGNS FOR LIFE, BORGE MOGENSEN
2015, Дания / Denmark, 59 мин. / min.
13:00
СЛЕПОТА / BLINDNESS
2016, Полша / Poland, 115 мин. / min.
15:00
ИСТОРИЯТА НАКРАТКО / LONG STORY SHORT
2015, Дания / Denmark, 90 мин. / min.
15:00
СЛАВА / GLORY
2016, България / Bulgaria, 101 мин. / min.
17:00
ОТ ПРИЗНАТЕЛНИТЕ ПОТОМЦИ / BY THE GRATEFUL DECEDENTS
2016, България / Bulgaria, 54 мин. / min.
17:00
МАЙМУНА / MONKEY
2016, България / Bulgaria, 95 мин. / min.
19:00
КЛЮЧ, КЪЩА, ОГЛЕДАЛО / KEY, HOUSE, MIRROR
2015, Дания / Denmark, 95 мин. / min.
19:00
ЖИВОТЪТ НА АНА / ANNA’S LIFE
2016, Грузия / Georgia, 108 мин. / min.
21:00
ДНЕВНИКЪТ НА МАШИНИСТА/trAIN DRIVER’S DIARY
2016, Сърбия / Serbia, 85 мин. / min.
21:00
ФЛАМИНГО / FLAMINGO
2016, Шотландия / Scotland, 30 мин. / min.
23:00

6 ЮНИ / JUNE 6

ФИЛМ / FILM МЯСТО / PLACE
ОПЕРА / OPERA БИБЛИОТЕКА / LIBRARY
РОСИТА / ROSITA
2015, Дания / Denmark, 92 мин. / min.
11:00
ЗАВРЪЩАНЕ У ДОМА/hOME SWEET HOME
2016, Косово / Kosovo, 90 мин. / min.
11:00
КРАДЦИ НА ЗЕЛЕНИ КОНЕ / GREEN HORSE RUSTLERS
2016, Чехия / Czech Republic, 89 мин. / min.
13:00
ДЕЖАВЮ / DEJA VU
2016, Дания / Denmark, 86 мин. / min.
13:00
ЧУЙ ТИШИНАТА/HEAR THE SILENCE
2016, Германия / Germany, 94 мин. / min.
15:00
САНТИМЕНТАЛНА ИСТОРИЯ / SENTIMENTAL STORY
2017, България / Bulgaria, 54 min. / min.
15:00
КОМУНАТА / THE COMMUNE
2016, Дания / Denmark, 112 мин. / min.
17:00
ПОНЕ ЗА МИГ ДА ПОЛЕТЯ / AT LEAST FOR A MOMENT TO FLY
2016, България / Bulgaria, 54 min. / min.
17:00
ТОНИ ЕРДМАН / TONI ERDMANN
2016, Германия / Germany, Австрия / Austria, Швейцария / Switzerland, Румъния / Romania, 162 мин. / min.
19:00
АЛБЕРТА / ALBERTA
2016, Холандия / The Netherlands, 96 мин. / min.
19:00
СЛЕПОТА / BLINDNESS
2016, Полша / Poland, 115 мин. / min.
21:00
ТЕ ВСИЧКИ СА МЪРТВИ / THEY ARE ALL DEAD
2014, Испания / Spain, 88 мин. / min.
21:00

7 ЮНИ / JUNE 7

ФИЛМ / FILM МЯСТО / PLACE
ОПЕРА / OPERA БИБЛИОТЕКА / LIBRARY
УВРЕДЕН ПО РОЖДЕНИЕ / NATURAL DISORDER
2015, Дания / Denmark, 97 мин. / min.
11:00
КРАДЦИ НА ЗЕЛЕНИ КОНЕ / GREEN HORSE RUSTLERS
2016, Чехия / Czech Republic, 89 мин. / min.
11:00
ЧУЙ ТИШИНАТА/hEAR THE SILENCE
2016, Германия / Germany, 94 мин. / min.
13:00
МЕСТНИ ЖИТЕЛИ / NATIVE
2016, Англия / The United Kingdom, 86 мин. / min.
15:00
ШПИОНИНЪТ И ПОЕТЪТ / THE SPY AND THE POET
2016, Естония / Estonia, 95 мин. / min.
17:00
ЦЕРЕМОНИЯ ПО НАГРАЖДАВАНЕ И ПРОЖЕКЦИЯ НА НАГРАДЕНИЯ ФИЛМ
AWARD CEREMONY AND SCREENING OF THE AWARD-WINNING FILM
18:00
КОЛЕКТОР / COLLECTOR
2016, Русия / Russia, 75 мин. / min.
19:00
ИСТОРИЯТА НАКРАТКО / LONG STORY SHORT
2015, Дания / Denmark, 90 мин. / min.
21:00
КОМУНАТА / THE COMMUNE
2016, Дания / Denmark, 112 мин. / min.
21:00

СЪПЪТСТВАЩА ПРОГРАМА / ACCOMPANYING EVENTS

ФОТОИЗЛОЖБА ПОСВЕТЕНА НА ПЕТАТА ГОДИШНИНА НА МФФ “ЗЛАТНАТА ЛИПА“
/ PHOTO EXHIBITION DEDICATED TO THE 5TH ANNIVERSARY OF “THE GOLDEN LINDEN” IFF

3 ЮНИ / JUNE 3

СЪБИТИЕ / EVENT МЯСТО / PLACE
ПРЕСКОНФЕРЕНЦИЯ ОТКРИВАНЕ / OPENING PRESS CONFERENCE
ОПЕРА /  OPERA
12:00
ЦЕРЕМОНИЯ ПО ОТКРИВАНЕ И ПРОЖЕКЦИЯ НА ФИЛМА „12 А
OFFICIAL OPENING CEREMONY AND SCREENING OF „12 А
17:30

4 ЮНИ / JUNE 4

СЪБИТИЕ / EVENT МЯСТО / PLACE
ПРЕСКОНФЕРЕНЦИЯ – ГИНКА СТАНЧЕВА
/ PRESS CONFERENCE – GINKA STANCHEVA
ОПЕРА / OPERA 11:00
АЛЕЯ НА ЛИПАТА – ГИНКА СТАНЧЕВА
/ ALLEY OF LINDEN TREES – GINKA STANCHEVA
ОПЕРА /  OPERA 12:00

5 ЮНИ / JUNE 5

СЪБИТИЕ / EVENT МЯСТО / PLACE
ОБЯВЯВАНЕ НА РЕЗУЛТАТИТЕ ОТ КОНКУРСА НА ГПЧЕ „РОМЕН РОЛАН“ ЗА НАПИСВАНЕ НА СЦЕНАРИЙ ЗА КЪСОМЕТРАЖЕН ФИЛМ
/ ANNOUNCEMENT OF THE RESULTS OF THE SCENARIO WRITING COMPETITION (ROMEN ROLAN LANGUAGE SCHOOL)
ХОТЕЛ ВЕРЕЯ
/ HOTEL VEREYA
Зала 1 / Hall 1
10:30

7 ЮНИ / JUNE 7

СЪБИТИЕ / EVENT МЯСТО / PLACE
ПРЕСКОНФЕРЕНЦИЯ. ОБЯВЯВАНЕ НА НАГРАДЕНИТЕ ФИЛМИ.
/ PRESS CONFERENCE. ANNOUNCEMENT OF THE AWARD-WINNING FILMS.
ОПЕРА / OPERA 12:00
ЦЕРЕМОНИЯ ПО НАГРАЖДАВАНЕ И ПРОЖЕКЦИЯ НА НАГРАДЕНИЯ ФИЛМ
/ AWARD CEREMONY AND SCREENING OF THE AWARD-WINNING FILM
18:00