СЪПЪТСТВАЩА ПРОГРАМА / ACCOMPANYING EVENTS

ПРОГРАМА / PROGRAMME

28 МАЙ / MAY 28

ФИЛМ / FILM МЯСТО / PLACE
ОПЕРА / OPERA БИБЛИОТЕКА / LIBRARY
ТВОЯ СЪМ / I AM YOURS
2013, Норвегия / Norway, 90 мин. / min.
11:00
ЦЕЛУНИ МЕ БЕ, ТЪПАНАР / KISS ME YOU FUCKING MORON
2013, Норвегия / Norway, 90 мин. / min.
13:00
НИЕ СМЕ X / WE ARE THE X
2015, Италия / Italy, 103 мин. / min.
15:00
ВИКТОРИЯ / VICTORIA
2013, Норвегия / Norway, 105 мин. / min.
17:00
ЦЕРЕМОНИЯ ПО ОТКРИВАНЕ И ПРОЖЕКЦИЯ НА ФИЛМА „ВАРШАВА ПРЕЗ НОЩТА“/ OFFICAL OPENING CEREMONY AND SCREENING OF FILM WARSAW BY NIGHT 17:30
ЦВЕТЯ / FLOWERS
2014, Испания / Spain, 100 мин. / min.
19:00
НЯМО СЪРЦЕ / SILENT HEART
2014, Дания / Denmark, 98 мин. / min.
21:00
ГРАЖДАНИНЪТ / CITIZEN
2014, Полша / Poland, 108 мин. / min.
21:00

29 МАЙ / MAY 29

ФИЛМ / FILM МЯСТО / PLACE
ОПЕРА / OPERA БИБЛИОТЕКА / LIBRARY
ОТИВАМЕ НА МОРЕ / TO SEE THE SEA
2014, Чехия / Czech, 90 мин. / min.
11:00
РИБА ЛУНА / SUNFISH
2014, Дания / Denmark, 100 мин. / min.
11:00
ХРОМ / CHROMIUM
2015, Косово / Kosovo, 78 мин. / min.
13:00
МЕДЕНА НОЩ / HONEY NIGHT
2015, Македония / Macedonia, 89 мин. / min.
13:00
ГРУБЕР СИ ОТИВА / GRUBER IS LEAVING
2015, Австрия / Austria, 104 мин. / min.
15:00
ЦВЕТЯ / FLOWERS
2014, Испания / Spain, 100 мин. / min.
15:00
ИНСАЙТ / INSIGHT
2015, Русия/ Russia, 90 мин. / min.
17:00
ШОТЛАНДСКИ ФИЛМИ:
НАРОДНА ИМИГРАЦИЯ / NATIVE IMMIGRATION
ПОСЛЕДНА НОЩ В ЕДИНБУРГ / LAST NIGHT IN EDINBURGH
16 ГОДИНИ ДО ЛЯТОТО / 16 YEARS TILL SUMMER
17:00
КАРЪЦИ / LOSERS
2015, България / Bulgaria, 96 мин. / min.
19:00
БОГОВЕ / GODS
2014, Полша / Poland, 115 мин. / min.
19:00
СЛЪНЧЕВ УДАР / SUNSTROKE
2014, Русия / Russia, 175 min
21:00
ИНСАЙТ / INSIGHT
2015, Русия/ Russia, 90 мин. / min.
21:00

30 МАЙ / MAY 30

ФИЛМ / FILM МЯСТО / PLACE
ОПЕРА / OPERA БИБЛИОТЕКА / LIBRARY
ЛАЗАР / LAZAR
2015, Македония/ Macedonia, 110 мин. / min.
11:00
ВОЙНИТЕ НА СЕВЕРА / WARRIORS FROM THE NORTH
2014, Дания / Denmark, 58 мин. / min.
11:00
1944
2015, Естония / Estonia, 100 мин. / min.
13:00
МИНИАТЮРНИЯТ ОСТРОВ / THE TINY ISLAND
2014, Испания / Spain, 105 мин. / min.
13:00
АНКЛАВ / ENCLAVE
2015, Сърбия / Serbia, 92 мин. / min.
15:00
1944
2015, Естония / Estonia, 100 мин. / min.
15:00
КАРТ БЛАНШ / CARTE BLANCHE
2015, Полша / Poland, 107 мин. / min.
17:00
ПРЕЗ СЪЛЗИ / THROUGH TEARS
2015, България / Bulgaria, 75 мин. / min.
17:00
ЖАЖДА / THIRST
2015, България / Bulgaria, 90 min. / min.
19:00
СЛЪНЧЕВ УДАР / SUNSTROKE
2014, Русия / Russia, 175 min.
19:00
ВТОРИ ШАНС / A SECOND CHANCE
2014, Дания / Denmark, 105 мин. / min.
21:00
ГРУБЕР СИ ОТИВА / GRUBER IS LEAVING
2015, Австрия / Austria, 104 мин. / min.
21:00

31 МАЙ / MAY 31

ФИЛМ / FILM МЯСТО / PLACE
ОПЕРА / OPERA БИБЛИОТЕКА / LIBRARY
ИДЕАЛИСТЪТ / THE IDEALIST
2015, Дания / Denmark, 114 мин. / min.
11:00
ТАЙНОТО ОБЩЕСТВО НА СУПТАУН / SECRET SOCIETY OF SOUPTOWN
2015, Естония / Estonia, 90 мин. / min.
11:00
УТРИННА ТРЕСКА / FEVER AT DAWN
2015, Унгария / Hungary, 109 мин. / min.
13:00
ЛАМПЕДУЗА ПРЕЗ ЗИМАТА / LAMPEDUSA IN WINTER
2015, Швеция / Sweden, 93 мин. / min.
13:00
БЪЛГАРСКО КЪСОМЕТРАЖНО КИНО 15:00
КРЪВНИ СЕСТРИ / BLOOD SISTERS
2015, Швейцария / Switzerland, 80 мин. / min.
15:00
БЪЛГАРСКО КЪСОМЕТРАЖНО КИНО 17:00
КЕЙМБРИДЖ / CAMBRIDGE
2015, България/ Bulgaria, 64 мин. / min.
17:00
СЪДИЛИЩЕТО / THE JUDGMENT
2014, България / Bulgaria, 107 мин. / min.
19:00
НЯМО СЪРЦЕ / SILENT HEART
2014, Дания / Denmark, 98 мин. / min.
19:00
КАРТ БЛАНШ / CARTE BLANCHE
2015, Полша / Poland, 107 мин. / min.
21:00
ДОСИЕТО ПЕТРОВ / THE PETROV FILE
2014, България / Bulgaria, 100 мин. / min.
21:00

1 ЮНИ / JUNE 1

ФИЛМ / FILM МЯСТО / PLACE
ОПЕРА / OPERA БИБЛИОТЕКА / LIBRARY
КЕЙМБРИДЖ / CAMBRIDGE
2015, България / Bulgaria, 64 мин. / min.
11:00
ПРИКЛЮЧЕНИЯТА НА БРЪМБАРА МИНИ / MINI AND THE MOZIZES
2014, Дания / Denmark, 76 мин. / min.
11:00
ОТИВАМЕ НА МОРЕ / TO SEE THE SEA
2014, Чехия / Czech, 90 мин. / min.
13:00
АНТБОЙ: ОТМЪЩЕНИЕТО НА ЧЕРВЕНАТА ФУРИЯ / ANTBOY: REVENGE OF THE RED FURY
2014, Дания / Denmark, 90 мин. / min.
13:00
ЖАЛЕЙКА / ZHALEIKA
2015, България / Bulgaria, 92 мин. / min.
15:00
ГРАЖДАНИНЪТ / CITIZEN
2014, Полша / Poland, 108 мин. / min.
15:00
АНКЛАВ / ENCLAVE
2015, Сърбия / Serbia, 92 мин. / min.
17:00
ЦЕРЕМОНИЯ ПО НАГРАЖДАВАНЕ И ПРОЖЕКЦИЯ НА НАГРАДЕНИЯ ФИЛМ /
AWARD CEREMONY AND SCREENING OF THE WINNER FILM
18:30
ВТОРИ ШАНС / A SECOND CHANCE
2014, Дания / Denmark, 105 мин. / min.
19:00
ВАРШАВА ПРЕЗ НОЩТА / WARSAW BY NIGHT
2015, Полша / Poland, 104 мин. / min.
21:00
БОГОВЕ / GODS
2014, Полша / Poland, 115 мин. / min.
21:00

СЪПЪТСТВАЩА ПРОГРАМА / ACCOMPANYING EVENTS

28 май / May 28

СЪБИТИЕ / EVENT МЯСТО / PLACE
ПРЕСКОНФЕРЕНЦИЯ ОТКРИВАНЕ / OPENING PRESS CONFERENCE
ОПЕРА / OPERA
12:00
ЦЕРЕМОНИЯ ПО ОТКРИВАНЕ И ПРОЖЕКЦИЯ НА ФИЛМА „ВАРШАВА ПРЕЗ НОЩТА“  /
OFFICIAL OPENING CEREMONY AND SCREENING OF FILM “”
17:30

29 май / May 29

СЪБИТИЕ / EVENT МЯСТО / PLACE
ПРЕСКОНФЕРЕНЦИЯ – ТАТЯНА ЛОЛОВА /
PRESS CONFERENCE – TATYANA LOLOVA
ОПЕРА / OPERA 11:00
АЛЕЯ НА ЛИПАТА – ТАТЯНА ЛОЛОВА /
ALLEY OF LINDEN TREES – TATYANA LOLOVA
ОПЕРА / OPERA 12:00
ПРЕДСТАВЯНЕ НА КНИГАТА НА ПЕНЧО КОВАЧЕВ – „25 ЗВЕЗДИ НА БЪЛГАРСКОТО КИНО“ ИСТОРИЧЕСКИ МУЗЕЙ ЛАПИДАРИУМ /
HISTORICAL MUSEUM LAPIDARIUM
16:00

30 май / May 30

СЪБИТИЕ / EVENT МЯСТО / PLACE
ОТКРИВАНЕ НА ИЗЛОЖБА ПОСВЕТЕНА НА КАТЯ ПАСКАЛЕВА ОПЕРА / OPERA 11:00

 

31 май / May 31

СЪБИТИЕ / EVENT МЯСТО / PLACE
„АКТЬОРЪТ В БЪЛГАРСКОТО КИНО“ – ДИСКУСИЯ С АКТЬОРИ ХОТЕЛ ВЕРЕЯ зала 1
VEREYA HOTEL hall 1
11:00
ПРЕДСТАВЯНЕ НА КНИГАТА НА АННА МАРИЯ ПЕТРОВА – ГЮЗЕЛЕВА – „… А ДУШАТА ЗНАЕ“ /лирика/ ИСТОРИЧЕСКИ МУЗЕЙ ЛАПИДАРИУМ /
HISTORICAL MUSEUM LAPIDARIUM
16:00
СРЕЩА С АКТЬОРИ / MEETING WITH ACTORS MALL GALLERIA
“SELVA CAFÉ”
18:00

1 юни / June 1

СЪБИТИЕ / EVENT МЯСТО / PLACE
ПРЕСКОНФЕРЕНЦИЯ. ОБЯВЯВАНЕ НА НАГРАДЕНИТЕ /

PRESS CONFERENCE. AWARD WINNING FILMS ANNOUNCED.

ОПЕРА / OPERA 12:00
ЦЕРЕМОНИЯ ПО НАГРАЖДАВАНЕ И ПРОЖЕКЦИЯ НА НАГРАДЕНИЯ ФИЛМ /

AWARD CEREMONY AND SCREENING OF THE WINNER FILM

18:00