СЪПЪТСТВАЩА ПРОГРАМА / ACCOMPANYING EVENTS

ПРОГРАМА / PROGRAMME

31 МАЙ / MAY 31

ФИЛМ / FILM

МЯСТО / PLACE

 

ОПЕРА / OPERA

БИБЛИОТЕКА LIBRARY

БЕРЛИНСКА ТЕЛЕГРАМА / BERLIN TELEGRAM

2012, Белгия/Belgium, 82 мин./min.

 

11:00

ПАК СЪМ ТУК / HERE I AM AGAIN

2013, Италия/Italy, 105 мин./min.

 

13:00

МОЯТА СЪКРОВЕНА МЕЧТА / LESSONS OF A DREAM

2011, Германия/Germany, 113 мин./min.

 

15:00

ПЕЩЕРНЯКЪТ ОТ СЕВЕРА / THE SNOW CAVE MAN

2010,Норвегия/Norway, док./doc., 80 мин./min.

 

17:00

КОМАРДЖИЯТА, КОЙТО НЯМА ДА УМРЕ / THE GAMBLER WHO WOULDN’T DIE

2013, Италия/Italy, 110 мин./min.

19:00

 

МОЯТ ВЕЛОСИПЕД / MY FATHER’S BIKE

2012, Полша/Poland, 94 мин./min.

 

19:00

ЛОВЪТ / THE HUNT

2013, Дания/Denmark, 111 мин./min.

21:00

 

РАЗКАЗИ / SHORT STORIES

2012, Русия/Russia, 115 мин./min.

 

21:00

1 ЮНИ / JUNE 1

ФИЛМ / FILM

МЯСТО / PLACE

 

ОПЕРА / OPERA

БИБЛИОТЕКА LIBRARY

ХАЗЯИТЕ / HOMEOWNERS

2012, Италия/Italy, 90 мин./min.

11:00

 

ДЪЩЕРЯ НА ЗИМАТА / WINTER’S DAUGHTER

2011, Германия,Полша/Germany,Poland, 90 мин./min.

 

11:00

ЯМ ДАМ / YAM DAM

2013, Белгия/Belgium, 77 мин./min.

13:00

 

ЛИМБО / LIMBO

2010, Норвегия/Norway, 105 мин./min.

 

13:00

ПРАКТИЧЕСКО РЪКОВОДСТВО ЗА ЕДНО ГРАНДИОЗНО САМОУБИЙСТВО/ A PRACTICAL GUIDE TO A SPECTACULAR SUICIDE

2014, Шотландия/Scotland, 85 мин./min.

15:00

 

ИДА / IDA

2013, Полша/Poland, 80 мин./min.

 

15:00

КЕРТУ / KERTU

2013, Естония/Estonia, 97 мин./min.

17:00

 

РОМ КИХОТ / ROMA QUIXOTE

2013, България/Bulgaria, док./doc., 62 мин./min.

 

17:00

ЦВЕТЪТ НА ХАМЕЛЕОНА / THE COLOR OF THE CHAMELEON

2012, България/Bulgaria, 107 мин./min.

19:00

 

ВАПЦАРОВ. ПЕТ РАЗКАЗА ЗА ЕДИН РАЗСТРЕЛ / VAPTSAROV. FIVE STORIES ABOUT AN EXECUTION

2013, България/Bulgaria, док./doc., 70 min./min.

 

19:00

ИДА / IDA

2013, Полша/Poland, 80 мин./min.

21:00

 

МЕТРО / METRO

2013, Русия/Russia, 132 мин./min.

 

21:00

2 ЮНИ / JUNE 2

ФИЛМ / FILM

МЯСТО / PLACE

 

ОПЕРА / OPERA

БИБЛИОТЕКА LIBRARY

ЖИВИ КАРТИНИ / LIVING IMAGES

2013, Естония/Estonia, 135 мин./min.

10:45

 

ПАК СЪМ ТУК / HERE I AM AGAIN

2013, Италия/Italy, 105 мин./min.

 

11:00

ТАЛЕА / TALEA

2013, Австрия/Austria, 70 мин./min.

13:00

 

ПОЧТИ НАПЪЛНО ИЗМИСЛЕН ФИЛМ / AN ALMOST MADE-UP FILM

2013, Чехия/Czech Republic, 60 мин./min.

 

13:00

БОЖЕСТВЕНА СМЯНА / HEAVENLY SHIFT

2013, Унгария/Hungary, 100 мин./min.

15:00

 

ПОСЛЕДНИЯТ КРАЛ / THE LAST KING

2010, Италия/Italy, 76 мин./min.

 

15:00

РАЗКАЗИ / SHORT STORIES

2012, Русия/Russia, 115 мин./min.

17:00

 

ЖИВОТ ПОЧТИ ПРЕКРАСЕН / LIFE ALMOST WONDERFUL

2013, България/Белгия / Bulgaria/Belgium, док./doc., 85 мин./min.

 

17:00

АЗ СЪМ ТИ / I AM YOU

2012, България/Bulgaria, 119 мин./min.

19:00

 

КЕРТУ / KERTU

2013, Естония/Estonia, 97 мин./min.

 

19:00

ДЕМОНИ / DEMONS

2012, Естония/Estonia, 100 мин./min.

21:00

 

БОЖЕСТВЕНА СМЯНА / HEAVENLY SHIFT

2013, Унгария/Hungary, 100 мин./min.

 

21:00

3 ЮНИ / JUNE 3

ФИЛМ / FILM

МЯСТО / PLACE

 

ОПЕРА / OPERA

БИБЛИОТЕКА LIBRARY

ПРАКТИЧЕСКО РЪКОВОДСТВО ЗА ЕДНО ГРАНДИОЗНО САМОУБИЙСТВО / A PRACTICAL GUIDE TO A SPECTACULAR SUICIDE

2014, Шотландия/Scotland, 85 мин./min.

11:00

 

ЯМ ДАМ / YAM DAM

2013, Белгия/Belgium, 77 мин./min.

 

11:00

ДИВА ПАТИЦА / WILD DUCK

2013, Гърция/Greece, 88 мин./min.

13:00

 

ДЕМОНИ / DEMONS

2012, Естония/Estonia, 100 мин./min.

 

13:00

РОЛЯТА / THE ROLE

2013, Русия/Russia, 132 мин./min.

15:00

 

ЛИМБО / LIMBO

2010, Норвегия/Norway, 105 мин./min.

 

15:00

ИСКАМ ДА ЖИВЕЯ / LIFE FEELS GOOD

2013, Полша/Poland, 107 мин./min.

17:00

 

ПОСЛЕДНИТЕ ЧЕРНОМОРСКИ ПИРАТИ / THE LAST BLACK SEA PIRATES

2013, България/Bulgaria, док./doc., 72 мин./min.

 

17:00

ЖИВИ ЛЕГЕНДИ / LIVING LEGENDS

2014, България/Bulgaria, 100 мин./min.

19:00

 

ОТВЛИЧАНЕТО / A HIJACKING

2012, Дания/Denmark, 99 мин./min.

 

19:00

МОЯТ ВЕЛОСИПЕД / MY FATHER’S BIKE

2012, Полша/Poland, 94 мин./min.

21:00

 

РОЛЯТА / THE ROLE

2013, Русия/Russia, 132 мин./min.

 

21:00

4 ЮНИ / JUNE 4

ФИЛМ / FILM

МЯСТО / PLACE

 

ОПЕРА / OPERA

БИБЛИОТЕКА LIBRARY

ПЕЩЕРНЯКЪТ ОТ СЕВЕРА / THE SNOW CAVE MAN

2010, Норвегия/Norway, док./doc., 80 мин./min.

11:00

 

ТАЛЕА / TALEA

2013, Австрия/Austria, 70 мин./min.

 

11:00

ИДА / IDA

2013, Полша/Poland, 80 мин./min.

13:00

 

ДЕМОНИ / DEMONS

2012, Естония/Estonia, 100 мин./min.

 

13:00

МЕТРО / METRO

2013, Русия/Russia, 132 мин./min.

15:00

 

БОЖЕСТВЕНА СМЯНА / HEAVENLY SHIFT

2013, Унгария/Hungary, 100 мин./min.

 

15:00

КЕРТУ / KERTU

2013, Естония/Estonia, 97 мин./min.

 

17:00

НАГРАДЕН ФИЛМ

19:00

 

ЛОВЪТ / THE HUNT

2013, Дания/Denmark, 111 мин./min.

 

19:00

ОТВЛИЧАНЕТО / A HIJACKING

2012, Дания/Denmark, 99 мн./min.

21:00

 

ИСКАМ ДА ЖИВЕЯ / LIFE FEELS GOOD

2013, Полша/Poland, 107 мин./min.

 

21:00

СЪПЪТСТВАЩА ПРОГРАМА / ACCOMPANYING EVENTS

31 май / May 31

СЪБИТИЕ / EVENT

МЯСТО / PLACE

ПРЕСКОНФЕРЕНЦИЯ ОТКРИВАНЕ / OPENING PRESS CONFERENCE

 

 

ОПЕРА

OPERA

 

12:00

ПОСРЕЩАНЕ НА ГОСТИ – ЧЕРВЕН КИЛИМ /

WELCOMING GUESTS – RED CARPET

17:00

ЦЕРЕМОНИЯ ПО ОТКРИВАНЕ НА ФЕСТИВАЛА /

FESTIVAL OPENING CEREMONY

18:00

ПРОЖЕКЦИЯ НА ФИЛМ ЗА ОТКРИВАНЕТО / OPENING FILM

19:00

1 юни / June 1

СЪБИТИЕ / EVENT

МЯСТО / PLACE

ПРЕСКОНФЕРЕНЦИЯ ДЖАНКАРЛО ДЖАНИНИ /

PRESS CONFERENCE GIANCARLO GIANNINI

ОПЕРА / OPERA

11:00

АЛЕЯ НА ЛИПАТА – ДЖАНКАРЛО ДЖАНИНИ /

ALLEY OF LINDEN – GIANCARLO GIANNINI

ОПЕРА

OPERA

11:30

ИЗЛОЖБА ЖИВОПИС НА ИВАН АНДОНОВ /

EXHIBITION OF PAINTINGS BY IVAN ANDONOV

ХУДОЖЕСТВЕНА ГАЛЕРИЯ /

ART GALLERY

12:30

2 юни / June 2

СЪБИТИЕ / EVENT

МЯСТО / PLACE

„COLLECTION“ ИЗЛОЖБА ФОТОГРАФИЯ – СИМЕОН ЛЮТАКОВ /

„COLLECTION“ PHOTO EXHIBITION – SIMEON LYUTAKOV

ОПЕРА / OPERA

12:30

ПРЕДСТАВЯНЕ НА КНИГАТА НА ПРОФ. Д.Н. ВЕРА НАЙДЕНОВА – „БЪЛГАРСКОТО КИНО. ПО СЛЕДИТЕ НА ЛИЧНИЯ ОПИТ“ /

BOOK PRESENTATION – PROF. VERA NAYDENOVA “BULGARIAN CINEMA. ON THE TRAIL OF PERSONAL EXPERIENCE”

ИСТОРИЧЕСКИ МУЗЕЙ ЛАПИДАРИУМ / HISTORICAL MUSEUM LAPIDARIUM

17:00

3 юни / June 3

СЪБИТИЕ / EVENT

МЯСТО / PLACE

ДИСКУСИЯ НА ТЕМА: „КИНОТО И ЕВРОПЕЙСКАТА КУЛТУРА“ /

THEME DISCUSSION: “CINEMA AND EUROPEAN CULTURE”

ХОТЕЛ ВЕРЕЯ

VEREYA HOTEL

10:30

СРЕЩА С АКТЬОРИ / MEETING WITH ACTORS

MALL GALLERIA

“SELVA CAFÉ”

17:30

4 юни / June 4

СЪБИТИЕ / EVENT

МЯСТО / PLACE

ПРЕСКОНФЕРЕНЦИЯ. ОБЯВЯВАНЕ НА НАГРАДЕНИТЕ ФИЛМИ /

PRESS CONFERENCE. AWARD WINNING FILMS ANNOUNCED

 

ОПЕРА

OPERA

12:00

ЦЕРЕМОНИЯ ПО ЗАКРИВАНЕ НА ФЕСТИВАЛА /

FESTIVAL CLOSING CEREMONY

18:00

ПРОЖЕКЦИЯ НА НАГРАДЕНИЯ ФИЛМ

AWARD-WINNING FILM SCREENING

19:00