СЪПЪТСТВАЩА ПРОГРАМА / ACCOMPANYING EVENTS

ПРОГРАМА / PROGRAMME

2 ЮНИ / JUNE 2

ФИЛМ / FILM МЯСТО / PLACE
ОПЕРА / OPERA БИБЛИОТЕКА / LIBRARY
КАПКИ / DROPS
2017, Дания / Denmark, 7 мин. / min.
ТИМ ТАЛЕР ИЛИ ПРОДАДЕНИЯТ СМЯХ / THE LEGEND OF TIMM THALER
2017, Германия / Germany, 102 мин. / min.
 11:00
НАМИРАНЕ НА ДОМА / FINDING HOME
2016, Дания / Denmark, 13 мин. / min.
АНТИ / ANTI
2016, Дания / Denmark, 90 мин. / min.
11:00
…КОГАТО ПОГЛЕДНЕШ ВСТРАНИ / …WHEN YOU LOOK AWAY
2016, Дания / Denmark, 79 мин. / min.
13:00
ШОУТО НА ВОЙНАТА / THE WAR SHOW
2016, Дания / Denmark, 100 мин. / min.
15:00
ТРЪНЛИВА ЛЮБОВ / THORN
2017, Гърция, Дания / Greece, Denmark 82 мин. / min.
17:00
ЦЕРЕМОНИЯ ПО ОТКРИВАНЕ И ПРОЖЕКЦИЯ НА ФИЛМА „КИНЧЕМ, MOETO СЪКРОВИЩЕ
OFFICIAL OPENING CEREMONY AND SCREENING OF „KINCSEM
17:30
НЕЖЕЛАН / UNWANTED
2017, Косово / Kosovo, 85 мин. / min.
19:00
ЩЕ ДОЙДЕ ДЕНЯТ / THE DAY WILL COME
2016, Дания / Denmark, 119 мин. / min.
21:00
ВЪЛНАТА / THE WAVE
2015, Норвегия / Norway, 90 мин. / min.
21:00

3 ЮНИ / JUNE 3

ФИЛМ / FILM МЯСТО / PLACE
ОПЕРА / OPERA БИБЛИОТЕКА / LIBRARY
Небивалиците на леля ми / MY AUNTIE’S TALL TALES
2017, Дания / Denmark, 80 мин. / min.
КОГАТО РИБИТЕ ПЕЕХА / WHEN THE FISH SANG
2017, Италия / Italy, 15 мин. / min.
11:00
Плати и Пус / PLATY AND PUS
2017, Дания / Denmark, 7 мин. / min.
ДЪЩЕРЯТА НА СРАМИТЕЛКАТА / THE SHAMER’S DAUGHTER
2015, Дания / Denmark, 96 мин. / min.
11:00
АГАПЕ / AGAPE
2017, Хърватия / Croatia, 87 мин. / min.
13:00
Диво / WILD
2016, Германия / Germany, 97 мин. / min.
13:00
Сонар / SONAR
2017, Белгия / Belgium, 105 мин. / min.
15:00
Сладък Лимон /SWEET LEMON
2017, Испания / Spain, 68 мин. / min.
15:00
Вездесъщият / OMNIPRESENT
2017, България / Bulgaria, 120 мин. / min.
17:00
От Кремона до Кремона / FROM CREMONA TO CREMONA
2016, България, Италия / Bulgaria, Italy, 75 мин. / min.
Бой със звяра / FIGHT WITH THE BEAST
2017, България / Bulgaria, 15 мин. / min.
17:00
Посоки / DIRECTIONS
2017, България / Bulgaria, 103 мин. / min.
19:00
Монахът и демона / THE MONK AND THE DEMON
2016, Русия / Russia, 114 мин. / min.
19:00
Остатъчни образи / AFTERIMAGE
2016, Полша / Poland, 98 мин. / min.
21:00
Кинчем, моето съкровище / KINCSEM
2017, Унгария / Hungary, 121 мин. / min.
21:00

4 ЮНИ / JUNE 4

ФИЛМ / FILM МЯСТО / PLACE
ОПЕРА / OPERA БИБЛИОТЕКА / LIBRARY
Това, което никой не вижда / WHAT NOBODY CAN SEE
2017, Латвия / Latvia, 91 мин. / min.
11:00
Капки / DROPS
2017, Дания / Denmark, 7 мин. / min.
ТИМ ТАЛЕР ИЛИ ПРОДАДЕНИЯТ СМЯХ / THE LEGEND OF TIMM THALER
2017, Германия / Germany, 102 мин. / min.
11:00
Седемнайсет / SEVENTEEN
2017, Австрия / Austria, 104 мин. / min.
13:00
В Огледалото / IN THE MIRROR
2016, България / Bulgaria, 77 мин. / min.
13:00
Корпорация / CORPORATE
2017, Франция / France, 95 мин. / min.
(само с английски субтитри)
15:00
Джара / JARA
2016, Грузия / Georgia, 60 мин. / min.
ОЧАКВАНЕТО / ТHE WAIT
2016, Дания / Denmark, 58 мин. / min.
15:00
КОЗИ УШИ / OUT OF THE WOODS
2017, Сърбия / Serbia, 107 мин. / min.
17:00
К 22 / K22
2017, България / Bulgaria, 52 мин. / min.
Книжарят / THE BOOK SELLER
2016, България, Франция / Bulgaria, France, 51 мин. / min.
17:00
Дъвка за балончета / BUBBLEGUM
2017, България / Bulgaria, 100 мин. / min.
19:00
Златната петорка / GOLDEN FIVE
2016, Македония / Macedonia, 83 мин. / min.
19:00
Анна Каренина. Съдбата на Вронски / ANNA KARENINA. VRONSKY’S STORY
2017, Русия / Russia, 98 мин. / min.
21:00
Корпорация / CORPORATE
2017, Франция / France, 95 мин. / min.
(само с български субтитри)
21:00

5 ЮНИ / JUNE 5

ФИЛМ / FILM МЯСТО / PLACE
ОПЕРА / OPERA БИБЛИОТЕКА / LIBRARY
ОТВЪД ПРОТОКА/ ACROSS THE WATERS
2016, Дания / Denmark, 90 мин. / min.
11:00
Лунно затъмнение / LUNAR ECLIPSE
2016, Испания / Spain, 98 мин. / min.
11:00
Емилия: да скъсаш оковите / EMILIA
2017, Литва / Lithuania, 120 мин. / min.
13:00
Стената на смъртта и т.н. / WALL OF DEATH AND ALL OF THAT
2016, Сърбия / Serbia, 62 мин. / min.
13:00
Човекът, който прилича на мен / THE MAN WHO LOOKS LIKE ME
2017, Естония / Estonia, 100 мин. / min.
15:00
Пощальонът/ THE GOOD POSTMAN
2016, България / Bulgaria, 82 мин. / min.
15:00
БОЖЕСТВЕНИЯТ ПОРЯДЪК / THE DIVINE ORDER
2017, Швейцария / Switzerland, 96 мин. / min.
17:00
Оffline / OFFLINE
2017, България / Bulgaria, 58 мин. / min.
ВЕСЕЛ Е ЦИГАНСКИЯТ ЖИВОТ/ MERRY IS THE GIPSY LIFE
2017, България / Bulgaria, 56 мин. / min.
17:00
Полина / POLINA
2016, Франция / France, 108 мин. / min.
19:00
Делириум / DELIRIUM
2016, Великобритания / Great Britain, 102 мин. / min.
19:00
КОЗИ УШИ / OUT OF THE WOODS
2017, Сърбия / Serbia, 107 мин. / min.
21:00
Ефектът на водата / THE TOGETHER PROJECT
2016, Франция / France, 83 мин. / min.
21:00

6 ЮНИ / JUNE 6

ФИЛМ / FILM МЯСТО / PLACE
ОПЕРА / OPERA БИБЛИОТЕКА / LIBRARY
Разходи се с мен / WALK WITH ME
2016, Дания / Denmark, 105 мин. / min.
11:00
Седемнайсет / SEVENTEEN
2017, Австрия / Austria, 104 мин. / min.
11:00
Човекът, който прилича на мен / THE MAN WHO LOOKS LIKE ME
2017, Естония / Estonia, 100 мин. / min.
 13:00
Сонар / SONAR
2017, Белгия / Belgium, 105 мин. / min.
 13:00
АГАПЕ / AGAPE
2017, Хърватия / Croatia, 87 мин. / min.
15:00
Емилия: да скъсаш оковите / EMILIA
2017, Литва / Lithuania, 120 мин. / min.
17:00
ЦЕРЕМОНИЯ ПО НАГРАЖДАВАНЕ И ПРОЖЕКЦИЯ НА НАГРАДЕНИЯ ФИЛМ
AWARD CEREMONY AND SCREENING OF THE AWARD-WINNING FILM
18:00
Остатъчни образи / AFTERIMAGE
2016, Полша / Poland, 98 мин. / min.
19:00
Монахът и демона / THE MONK AND THE DEMON
2016, Русия / Russia, 114 мин. / min.
21:00
Полина / POLINA
2016, Франция / France, 108 мин. / min.
21:00

СЪПЪТСТВАЩА ПРОГРАМА / ACCOMPANYING EVENTS

2 ЮНИ / JUNE 2

СЪБИТИЕ / EVENT МЯСТО / PLACE
ПРЕСКОНФЕРЕНЦИЯ ОТКРИВАНЕ / OPENING PRESS CONFERENCE
ОПЕРА /  OPERA
12:00
ЦЕРЕМОНИЯ ПО ОТКРИВАНЕ И ПРОЖЕКЦИЯ НА ФИЛМА „КИНЧЕМ, МОЕТО СЪКРОВИЩЕ“ / OFFICIAL OPENING CEREMONY AND SCREENING OF „KINCSEM 17:30

3 ЮНИ / JUNE 3

СЪБИТИЕ / EVENT МЯСТО / PLACE
ПРЕСКОНФЕРЕНЦИЯ – ВАСИЛ БАНОВ / PRESS CONFERENCE – VASIL BANOV ОПЕРА /  OPERA 11:00
АЛЕЯ НА ЛИПАТА – ВАСИЛ БАНОВ / ALLEY OF LINDEN TREES – VASIL BANOV 12:00

4 ЮНИ / JUNE 4

СЪБИТИЕ / EVENT МЯСТО / PLACE
УЪРКШОП СЪС СПЕЦИАЛНИ ГОСТИ – ВЛАДИСЛАВ РОМАНОВ И ГАРЕТ ДЖОУНС / WORKSHOP WITH SPECIAL GUESTS – VLADISLAV ROMANOV AND GARETH JONES ХОТЕЛ ВЕРЕЯ
/ HOTEL VEREYA
Зала 1 / Hall 1
10:00 – 12:30

5 ЮНИ / JUNE 5

СЪБИТИЕ / EVENT МЯСТО / PLACE
УЪРКШОП СЪС СПЕЦИАЛНИ ГОСТИ – ВЛАДИСЛАВ РОМАНОВ И ВЛАДИСЛАВА ВОЙНОВИЧ / WORKSHOP WITH SPECIAL GUESTS – VLADISLAV ROMANOV AND VLADISLAVA VOJNOVIC ХОТЕЛ ВЕРЕЯ
/ HOTEL VEREYA
Зала 1 / Hall 1
10:00 – 12:30

6 ЮНИ / JUNE 6

СЪБИТИЕ / EVENT МЯСТО / PLACE
ПРЕСКОНФЕРЕНЦИЯ. ОБЯВЯВАНЕ НА НАГРАДЕНИТЕ ФИЛМИ.
/ PRESS CONFERENCE. ANNOUNCEMENT OF THE AWARD-WINNING FILMS.
ОПЕРА / OPERA 12:00
ЦЕРЕМОНИЯ ПО НАГРАЖДАВАНЕ И ПРОЖЕКЦИЯ НА НАГРАДЕНИЯ ФИЛМ
/ AWARD CEREMONY AND SCREENING OF THE AWARD-WINNING FILM
18:00